پاچرمی

چرا چرم

چرم پاچرمی

سوال مهمی که شاید ذهن همه ی ما را درگیر کرده باشد این است که چرا باید از محصولات چرم طبیعی استفاده کنیم؟

و اصولا چرم طبیعی چه تفاوتی با سایر مواد مورد استفاده در پوشاک دارد؟

ما در این مطلب قصد داریم به این دو سوال مهم پاسخ دهیم.

ویژگی اول : دوام

محصولات چرمی بسیار با دوام هستند و بر خلاف بقیه ی جنس ها مثل پارچه ، پلاستیک و حتی چرم های مصنوعی در طول گذر زمان تغییر شکل نمی دهد و دچار پارگی نمی شود که از این رو می توان از این منسوجات چرم به عنوان با دوام ترین جنس در بین بقیه ی مواد مورد استفاده در صنعت پوشاک یاد کرد.

چرم طبیعی تنها با عدم استفاده ی درست و رسیدگی نکردن به آن ساییده می شود و به دلیل تغییر شکلی که می دهد ، شکل مناسب خود را از دست می دهد ؛ اما اگر به درستی از چرم مراقبت کرده و از واکس های مناسب در این جهت استفاده شود ، آن چرم آنقدر عمر می کند تا شما را خسته کند.

علاوه بر همه ی این موارد چرم طبیعی بسیار لطیف و نرم است و مانند چرم مصنوعی خشک و شکننده نیست که پوست پوست شود و از بین رود.

چرم طبیعی می تواند ضربه ها ، تنش ها ، کشیدگی های بسیار و حرارت بالا را تحمل کند و دچار پارگی و تغییر شکل نشود از این رو در مواردی مانند : زین اسب ها ، غلاف شمشیر ها و کلاه سربازان به کار می رفته است.

ویژگی دوم : تنفس چرم

چرم طبیعی چون بدست آمده از پوست حیوانات است و پوست به طور کلی تنفس می کند ، منسوجات ساخته شده از چرم طبیعی نیز تنفس می کنند و این مورد خصوصا در محصولاتی مثل کفش چرم بسیار حائز اهمیت است.

زیرا در محصولات کفش چرم طبیعی با تنفس چرم اولا تهویه و تعویض هوا در کفش صورت می گیرد و ثانیا به دلیل تعویض هوا در کفش ، پا غرق نمیکند و در نتیجه بو نمی گیرد که این خاصیت تنها مختص محصولات چرم طبیعی است.

حتی در کیف های چرم به دلیل تنفس و جریان هوای داخل آن اگر حتی چیزی برای مدت خیلی زیاد در آن بماند قارچ و کپک نمی زند.

البته که نمیتوان از بوی چرم طبیعی در منسوجات چرم غافل شد و به این بوی شگفت انگیز اشره نکرد.

ویژگی سوم : سبک چرم

سبک محصولات چرم به گونه ای است که از نوزاد تا سالمند می توانند از آن استفاده کند و هیچ وقت از مد نمی افتند و تمامی سلایق را در بر می گیرند.

و با توجه به آن که پوشاک چرم تنها مختص یک فصل نیست و با تنوعی که در محصولات چرم و پاچرمی وجود دارد می توان در هر فصل از یک نوع محصول استفاده کرد. از دمپایی تا کتونی ، کفش مجلسی و بوت ؛ از پیاه روی تا مجالس ، استفاده روزانه و سرما ( باران و برف ).

علاوه بر این موارد در سراسر جهان چرم به عنوان یک کالای لوکس شناخته شده است.

استفاده از محصولات چرمی ، می‌تواند حس اعتماد به نفس و منحصر به فرد بودن را به انسان بدهد ، مگر می‌توان مردی با نیم بوت چرمی و یا بانویی را با کفش شکیل چرمی دید و بی تفاوت از کنارش گذشت و جذبش نشد؟

چرم در خود شخصیتی دارد که آن را به فرد منتقل می‌کند، چیزی به مانند لوکس و خاص واحترام برانگیز بودن است، فارغ از کیفیت و دوام بالا، زیبایی ، شخصیت ،کلاس و جذابیت ظاهری چرم اولویت نخست تمام افرادی است که به دنبال جریان مد در حرکت هستند و به تیپ و استایل خود اهمیت می‌دهند.

ضمن اینکه کفش چرم به مرور قالب پای شما را میگیرد و مختص پای شما می شود که همین امر باعث عدم بروز مشکلات پا مثل خار پاشنه ، آسیب های قوزک و قوس پا می شود.

نکته : تاثیر کفش چرم در تیپ و ظاهر شما

این نکته در نگاه اول شاید براتون کم اهمیت به نظر برسه ولی یکی از تأثیرگذار ترین پوشاک یک تیپ و لباس ، کفش شماست.

تحقیقات نشان می دهد که در هنگام ملاقات های دوستانه و کاری 4 ثانیه اول ملاقات ، تاثیر زیادی روی شناخته شدن شما می گذارد و یکی از اولین مواردی که خیلی جلب نظر میکنه ، نوع کفش شماست.

برای نمونه در گذشته و حال در مراسم خواستگاری و مراودات اولیه ، اول از همه کفش داماد را بررسی می کنند تا بتوانند شخصیت و استایل او را تشخیص بدهند.

پس نتیجه می گریم تاثیرگذارترین پوشاک شما ، کفش شماست چون معرف شخصیتتان است.

ویژگی چهارم : جنس چرم

جنس چرم طوری است که باعث حساسیت پوست نمی شود زیرا از مواد طبیعی ( پوست ) تشکیل شده و نه مواد شیمیایی پس چرم ( پوست ) به پوست ( بدن ) حساسیت نمی دهد و خبری از بیماری های پوستی و تاول نیست.

مواد شیمیایی مانند پلاستیک و مشتقات آن به مرور زمان باعث بیماری های پوستی می شوند و حتی در بعضی افراد بلافاصله پس از استفاده ، اثرات آن قابل مشاهده است.

ویژگی پنجم : قیمت چرم

درسته که در نگاه اول ، قیمت محصولاتی که از چرم طبیعی درست شده اند ، نسبت به محصولاتی که با مواد دیگر درست شده اند ، بالاتر است ، اما در نگاهی دیگر منسوجاتی که از چرم طبیعی تهیه شده اند ، بسیار مقرون به صرفه تر از موارد دیگر هستند زیرا این نوع محصولات ، عمری بسیار طولانی تر نسبت به محصولات دیگر ، غیر چرم طبیعی دارند و هیچ کدام ، ویژگی های محصولاتی که با چرم طبیعی درست شده اند را ندارند!

محصولات چرم در پاچرمی نسبت به کیفیت و زیبایی محصول از قیمت خوبی برخوردارند به طوری که گاها قیمت یک بوت چرمی بسیار شیک و زیبا معادل قیمت یک کتونی پارچه ای فیک است.

ایران یکی از برترین کشورهای سازنده ی منسوجات چرم طبیعی است که بسیار پر طرفدار است.

فروشگاه اینترنتی پاچرمی نیز افتخار دارد تا هنر دست هنرمندان ایرانی که همان منسوجات چرم دست دوز ایرانی است را به مشتریان خود با 1 سال گارانتی و ارسال رایگان ارائه دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید